Akademie Pivních Znalců – regionální finále

Akademie Pivních Znalců – regionální finále
V pondělí 23. 4. 2018 proběhlo v Restauraci ŠNYT Vysočany regionální finále II. ročníku programu Akademie Pivních Znalců. Do programu se v průběhu února a března zapojilo celkem 425 hostinských z celé České republiky.
Účastníci načerpali znalosti z Manuálu kvality čepovaného piva a úspěšně vyplnili on-line testy ze znalostí péče o čepované pivo. Jejich dovednosti a dodržování pravidel péče o pivo jsme následně ověřovali přímo v jejich hospůdkách. Do letošního ročníku akademie se zaregistrovalo o 15% více hostinských než v roce 2017. Je to potěšující zpráva, která říká, že jdeme s hostinskými společnou a správnou cestou, vedoucí ke kvalitně načepovanému a naservírovanému pivu.
Do regionálního finále se kvalifikovalo 6 nejúspěšnějších hostinských – účastníků vzdělávacího programu:
Marcela Zdeňková PIVNICE NA STARÝ Milevsko
Lucie Choutková ŠNYT ČB České Budějovice
Martina Třeštíková ZAHRADNÍ RESTAURACE BELVEDER Protivín
David Marek PIVNICE U SADU Praha 3 Žižkov
Jan Hrbek NA MODRÝ Praha 5 Barandov
Kevin Ovečka LORETÁNSKÉ SKLEPY Praha 1

V prostředí restaurace ŠNYT Vysočany předvedli účastníci svoje umění čepování piva před pětičlennou porotou, která hodnotila kvalitu přípravy pivního skla, vlastní čepování, vzhled načepovaného piva a způsob servírování.
Porota zasedla ve složení: Aleš Hudský novinář, Vít Zrůbek sládek pivovaru Vysoký Chlumec, Dušan Dedera oblastní obchodní ředitel Praha a střední Čechy, Michal Voldřich sládek pivovaru Protivín a Silvestr Schwarz obchodní ředitel pivovaru Protivín.
První tři nejúspěšnější účastníci regionálního finále se kvalifikovali do národního finále, které se koná ve čtvrtek 3. 5. 2018 v Pivovaru Protivín.
Více podrobností k programu, včetně podrobných pravidel naleznete na www.pivovary-lobkowicz.cz v sekci Akademie Pivních Znalců.
Držitelem zlaté plakety Akademie Pivních Znalců z regionálního finále se stala Marcela Zdeňková z Pivnice na Starý v Milevsku.
Držitelem stříbrné plakety Akademie Pivních Znalců z regionálního finále se stala Martina Třeštíková ze Zahradní restaurace Belveder v Protivíně.
Držitelem bronzové plakety Akademie Pivních Znalců z regionálního finále se stala Lucie Choutková z Restaurace Šnyt u Malše v Českých Budějovicích
Nejúspěšnější účastníci obdrželi certifikát držitele Zlaté, Stříbrné nebo Bronzové plakety Akademie Pivních Znalců. Mimo unikátních polokošil a kožených výčepních zástěr se znakem Akademie Pivních Znalců, získají první tři nejúspěšnější ve finále České Republiky i pivo pro osobní spotřebu na ½ roku pro 3. místo, pivo na rok pro 2. místo a poukaz na dovolenou v hodnotě 50 000 Kč pro absolutního vítěze.
Dej bůh štěstí
Bořivoj Bartoněk
Obchodní sládek
Pivovary Lobkowicz Group, a.s.