Piva z Pivovarů Lobkowicz ovládla Žateckou Dočesnou 2018

Osm piv ze skupiny Pivovary Lobkowicz uspělo v silné konkurenci na Žatecké dočesné 2018. Pivovary Lobkowicz získaly více jak pětinu z celkového počtu 36 ocenění ve 12 kategoriích. Největších úspěchů dosáhly pivovary Vysoký Chlumec a Černá Hora, které se svými pivy Démon a Velen obsadily první místa.

“Jsme samozřejmě potěšeni ziskem mimořádně velkého počtu ocenění, která piva z našich pivovarů sklízí nejen na této, ale i na mnoha dalších soutěžích. I díky těmto úspěchům si piva skupiny Pivovary Lobkowicz nacházejí stále více zákazníků na domácím i zahraničních trzích,“ uvedla Marcela Hrdá, předsedkyně dozorčí rady skupiny Pivovary Lobkowicz Group, a.s.

Vít Zrůbek, výrobní ředitel a sládek Pivovaru Vysoký Chlumec, byl úspěchem na Žatecké Dočesné velmi potěšen: „Je to pokračování skvělých úspěchů našich piv.  Démon dovršil zlatý hattrick, když po Pivní Pečeti 2018 a soutěži Pivo České Republiky 2018 zvítězil ve své kategorii i na Dočesné, kde zároveň obhájil loňské prvenství.  Zároveň se jedná o potvrzení stabilní kvality našich piv a výsledek kontinuálních inovací v našem pivovaru. Výsledná umístění jsou poctou píli, odhodlání a svědomité práci našich lidí v pivovaru, kde pivo vaříme s láskou a dbáme na kvalitní suroviny a tradiční receptury.“

 

Pivovary Lobkowicz letošními oceněními navázaly na úspěchy z minulého ročníku, kdy se umístily na prvním místě Démon, Velen, Platan 11% a Baron. Na třetích místech pak loni skončila piva Lobkowicz  Premium Černý, Flying Cloud IPA a Ježek Šenkovní 10%.